Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreSportTe FunditTe Gjitha

Franca eliminon lehtësisht Uruguajin, Muslera imiton Karius (VIDEO)

Franca ka eliminuar nga kupa e Botës Uruguajin të cilin e ka mundur me rezultatin 2-0 dhe ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Ndërkohë uruguajanët përveç një rasti flagrant për gol në pjesën e parë nuk kanë bërë shumë për të rrezikuar portën e francezëve.

Golat, nga 1 për çdo pjesë u shënuan nga mbrojtësi Raphael Varane në minutën e 40′ dhe i dyti në minutën e 61′ nga sulmuesi Antoine Griezmann, pas një gabimi trashanik të portierit Muslera të cilit edhe pse topi i erdhi drejt në duar nuk arriti ta mbërthejë siç duhet.

Pas golit të dytë Franca u kujdes për menaxhimin e rezultatit.  Në gjysmëfinale, Franca do të takohet me fituesin e përballjes Brazil – Belgjikë.

 

 

(B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *