Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Trump takon Kim Jong Un në Vietnam, çfarë u diskutua midis dy lidereve

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un dhe Donald Trump u takuan në Hanoi këtë mërkurën për samitin e tyre të dytë.

Kim dhe Trump shtrënguan duart dhe buzëqeshën para një rreshti flamujsh të vendeve të tyre në hotelin Metropole në kryeqytetin vietnamez, Hanoi.

Trump u tha gazetarëve se ai mendonte se bisedimet do të ishin shumë të suksesshme, ndërkohë që ai shtoi se nuk  po ecte mirë në denuklearizimin e vendit.

I pyetur nëse do të deklaronte një përfundim formal të Luftës Koreane, Trump tha: “Do të shohim.”

Kim tha se ata kishin kapërcyer pengesat për të mbajtur samitin në Vietnam dhe kishin nevojë për durim që nga takimi i tyre i parë në Singapor vitin e kaluar. Ai tha se shpresonte që këto bisedime të ishin të suksesshme.

Trump dhe Kim  kanë planifikuar të mbajnë një bisedë 20-minutëshe, e ndjekur nga një darkë me këshilltarët e tyre.

Trump do të shoqërohet nga Sekretari i Shtetit Mike Pompeo dhe shefi i Shtabit të Veprimit Mick Mulvaney. Kim do të bashkohet me të dërguarin e tij të lartë Kim Yong Chol dhe Ministrin e Jashtëm Ri Yong Ho.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *