AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

FOTO/ PD përgënjeshtroi anullimin e HEC-it në Holtë, reagon Rama: Dhamë fjalën publikisht që jo

Bashkia Gramsh ka lajmëruar se ka nisur shëmbja e Hec-it në Kanionin e Holtës.
Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryebashkiaku i Gramshit Klodian Tace në një njoftim zyrtar në faqen FB ku shprehet se ka nisur shembja e digës së këtij HEC-i në Kanionin e Holtës.

Por ndërsa ky lajm mund të gëzojë më së shumti banorët e zonës të cilët preken më së tepërmi nga ndërtimi një HEC-i në zonë, PD dega Gramsh ka deklaruar se vendorët po gënjejnë dhe se puna po vijon intensivisht në këtë zonë.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe kryeministri, Edi Rama, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale është shprehur se bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket.

Rama shton më tej se është dhënë fjala nga ana e qeverisë se HEC-i nuk do të ndërtohej aty, dhe argumenton se fjala do të mbahet.

“Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket🤚

Për ne PO-ja është PO👍 dhe JO-ja është JO👎

Dhamë fjalën publikisht që JO, ky HEC nuk do të ndërtohej aty dhe PO, ky HEC nuk do të ndërtohet aty😁

Themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë themi🤝 Duhet vetëm pak më shumë durim në përgjithësi, ju lutem🙏”, shkruan Rama.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *