Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Me rroga në UKT/ Bieta Sulo bëhet e ‘gjallë’ pas ‘másakrimit’ në rrjetet sociale”, Mira Kazhani bllokon komentet, publikon fasulet e ‘vjedhura’

Moderatorja Bieta Sulo ka reaguar dhe gazetarja Mira Kazhani kanë reaguar për herë të parë, pas ‘masakrës ‘ në rrjetet sociale, lidhur me punën e tyre njëra si specialiste dhe tjetra si eksperte ekonomike pranë UKT, ku moderatoret merrnin paga marramendëse, lajm ky që u publikua fillimisht nga Faxweb.al.

Moderatorja, Bieta Sulo, e cila ka shumë ndjekësa aktivë në mediat sociale, publikoi dje fillmisht një foto, dhe shumë komentues dhe pëlqyes të saj kërkonin nga ajo një shpjegim lidhur me rrogën që merrte në administratën shtetërore.

Bieta është përpjekur që të fshijë një pjesë të komenteve, por qytetarët kanë shkruar sërish, mëgjithëse nuk kanë marrë një përgjigje nga moderatorja.

Ditën e sotme, me ironi, Bieta Sulo ka reaguar me ironi ndaj komentuesve të saj duke u thënë komentuesve se ata janë rehat, pushim nga divani.

“Ja në këtë xhiron time të ritualit të gjithë kësaj periudhe, pak ajër i pastër.. para se të hyjë në studio, ti je pushim rehat, tek divani edhe unë të përshëndes nga Top Channel.”- shprehet Bieta.

Por sërish komentuesit nuk i janë ndarë moderatores duke i kërkuar “shpjegime” në lidhje me punën si specialiste në UKT.

Ndërkaq Mira Kazhani ka zgjedhur që të tu paraprijë ndjekësve në mediat sociale, duke bllokuar komentet, por gjithësei edhe ti ‘thumbojë’ ato duke hedhur një pjatë me fasule, ku shkruan “grosha ime”.

Por nga një kërkim i thjeshtë në ‘google’ rezulton se edhe fotoja me ‘groshët’ në tryezën e Mirës është e vjedhur.

Gjithsesi të dyja figurat e njohura të publikut, nuk u kanë kthyer një përgjigje të drejtpërdrejtë ndjekësve të tyre të shumtë në mediat sociale, në lidhje me pagat në UKT.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *