Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Merkel i puth me radhë liderët botërorë, Erdoganit i tregon grushtin

Festimet e 70-vjetorit të fastimeve të krijimit të NTO-s mblodhën në Londër me 3 dhe 4 Dhjetori liderët e shtetve që janë pjesë e Aleancës, një eveniment që torhoqi vëmendjen e të gjithëve.

Krerët e NATO-s u takuan dje në Watford, në ditën e dytë të samitit të posaçëm ndërkohë jo çfarë  bie në sy është kancelarja gjermane angela Merkel.

Ajo është fotografuar duke u përqafuar e puthur me shumë liderë botëror, por ndryshe ka vepruar me atë turk.

Merkel është fotografuar dhe qëndrimi i saj ka bërë jehonë në mediet botërore teksa i tregon grushtin presidentit turk, Reçep Tayyip Erdogan.

Merkel raportohet se ka ngritur grushtin si për të dëshmuar forcën e saj dhe shtetit që përfaqëson ndërsa Turqia njihet si një nga shtetet më problematike në respektim të rregullave dhe marrëveshjeve të shteteve dhe aleancave ndërkombëtare.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *