Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Ceremonia në Belgjikë, i jepet lamtumira e fundit aktores Shpresa Bërdëllima

Dje ne Bruksel është zhvilluar ceremonia e lamtumirës për aktoren e njohur shqiptare Shpresa Bërdëllima, e cila u nda nga jeta pak ditë më parë. Ajo vuante nga një sëmundje e rëndë. Në ceremoninë e lamtumirës morën pjesë familjarë dhe shumë shqiptarë, miq të saj dhe të familjes.

Homazhet janë zhvilluar nga ora 11 deri në 12, ndërsa nga ora 12 deri në orën 1 e 30 është zhvilluar ceremonia në kishë, pastaj në varreza ku i është dhënë dhe lamtumira e fundit.

Ndarja nga jeta e aktores Bërdëllima, ishte një humbje e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për artin dhe kulturën shqiptare. Rtsh.al sjell disa foto ekskluzive nga jeta e aktores Bërdëllima në Bruksel, si dhe një recitim të poezisë “Mall” të Ismail Kadaresë. /rtsh.al

 

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *