Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Festivalin e RTSH-së do ta fitojë Elvana Gjata, reagon për herë të parë pas akuzave Alketa Vejsiu

Festivali i Këngës në RTSH këtë vit i është besuar dyshes Vera Grabocka-Alketa Vejsiu.

Megjithëse pa filluar ende, për organizimin e festivalit janë ngritur akuza dhe prtendime se fituesi është i përcaktuar, ku përflitet se do të fitojë Elvana Gjata.

Pas këtyre zërave, së fundmi ka reaguar vetë Alekta. Përmes opsionit pyetje-përgjigje në Instastory, moderatorja i është përgjigjur jo vetëm fansave por edhe akuzave në drejtim të saj.

‘Presim të shikojmë korrektësi. Që besojmë se do të ketë sa të jetë në duart e tua’, ka shkruar njëri nga ndjekësit, ndërsa Alketa ia kthen: ‘Patjetër! Fitore me meritë!’.

Një ndjekës tjetër ka sugjeruar që festivali të ketë meritokraci.

‘Të siguroj për këtë’, është përgjigjur Alketa, duke dhënë një përgjigje kështu për të gjithë ata e akuzuan publikisht ‘pazare’ me këngëtarët dhe përcaktimin e fituesit, që në fazat e para të përgatitjeve.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close