AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Festa e Verës/ Të rinjtë protestë para Ministrisë së Brendshme: Mos helmo fëmijët

E tekasa Tirana është në festë  për shkak të Ditës së Verës,me dhjetëra të rinjë janë mbledhur pranë selisë blu  për të nisur një marshim drejt Ministrisë së Brendshme. Marshimi i tyre vjen pas protestës së protestës së djeshme të opozitës, ku policia  përdori gaz lotsjellës në drejtim të protestuesëve ku ishin të pranishëm gra dhe fëmijë.

Të rinjtë  e  Forumit Rinor të Partisë Demokratike , janë veshur me të bardha  të cilët kanë një mesazh për Kryeministrin duke iu drejtuar “ Mos helmo fëmijët”

Ndërkaq edhe të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrimkanë nisur një marshim dhe aktivitet në Tiranë ku mbajnë pankarta në duar”Rama Ik”

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.