Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Nga rráhja e shefit të krímeve deri te ármëmbajtja pa leje/ Kush është i rrézikshmi që u kap sot në Elbasan

Është árrestuar ditën e sotme në qytetin e Elbasanit shtetasi Ervis Daka për veprimtarinë kriminale ármëmbajtje pa leje. Daka nuk është një person i panjohur për pólicinë e Elbasanit pasi ky shtetas në 2018 së bashku me vëllain e tij kanë kundërshtuar me dhúnë shefin e seksionit të Rendit në Komisariatin e Pólicisë Elbasan, shtetasin me inicialet A. M.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Ervis Daka 33 vjeç, banues në lagjen Shënkoll, Elbasan, Pólicia gjeti dhe sékuestroi një arsenal ármësh, konkretisht: një kállashnikov, dy pistoleta (njëra prej tyre me silenciator ), 170 fishekë dhe një jelek ántiplumb. Gjithashtu, në cilësinë e provës materiale u sékuestruan dy automjete dhe dy telefona celularë.

Njoftimi i plotë

Elbasan

Finalizohet óperacioni pólicor i koduar “Shënkoll”.
Operacioni nga Drejtoria Vendore e Pólicisë Elbasan dhe Forcat Speciale RENEA, për goditjen e veprimtarisë kríminale të ármëmbajtjes pa leje.Sekuestrohen tri ármë zjárri, silenciator, municion luftarak dhe jelek ántiplumb.

Vihet në pránga 1 person me precedent të theksuar kriminal në fushën e ármëmbajtjes pa leje dhe krimeve ndaj personit.
Në kuadër të zbatimit të planit të masave për kontrollin e personave me precedent dhe të dyshuar për ármëmbajtje pá leje, bazuar edhe në informacionet e marra në rrugë operative, strukturat e DVP Elbasan, në bashkëpunim me Forcat Speciale RENEA, organizuan dhe finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “Shënkoll”.

Në kuadër të operacionit, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit E. D. 33 vjeç, banues në lagjen Shënkoll, Elbasan, Policia gjeti dhe sekuestroi një arsenal armësh, konkretisht: një kallashnikov, dy pistoleta (njëra prej tyre me silenciator ), 170 fishekë dhe një jelek antiplumb.
Gjithashtu, në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dy automjete dhe dy telefona celularë.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. D., për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.
Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.