Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO e para dy viteve/ Parashikimi egzakt i pedagogut teksa përpiqej të bindte Arben Dërhemin për të mbrojtur godinën: Ja si do të jetë Teatri i ri Kombëtar!

Pedagogu Ervin Goci i cili është edhe një aktvist i shoqërisë civiele, ka qenë një ndër personat që ka mbrojtur me devotshmëri për 2 vite rresht kauzën kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Këtë e fakton prezenca e tij në çdo tubim, në mbrojtje të së drejtë spublike, ndërkohë që në një video të filmuar dy vite më parë Goci shfaqet duke diskutuar me akorin Arben Dërhemi, të cilit përpiqet ta bindë se pse godina nuk duhet të shembet.

Pedagogu parashikon ekzaktësisht se “këto” do ta hedhin në tokë të gjithë dhe aty do të mbetet vetëm një gërmadhë, që mund të shkojë disa vite për ndërtimin e saj.

Dërhemi: Nuk kam vend ku të bëj punën! Goci: E di çfarë do të ndodhi, këta do t’i hedhin në tokë të gjitha, do të lenë atë sallën atje do të shklyhen njerzit, sepse ndërtimi mund të shkojë deri në 10 vjet dhe ju nuk do të keni ku të luani.

Dërhemi: Mos kujto se ajo salla ku do të ndërtohet këtu do të jetë Teatri Kombëtar, ajo do të jetë sallë kongresesh, do ti vijë dita ku do të thonë hajde të luajë “Portokallia”, nuk dua Teatër fare!

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *