Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Foto/ Motra doli para atentatorit për të shpëtuar vëllain, dalin pamjet e vendit ku u ekzekutua biznesmeni Niko Goro

Policia ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes së biznesmenit Niko Goro, mëngjesin e sotëm në Himarë, ku mbeti e plagosur edhe motra e tij Eftiqi Qesko.

Policia ka vënë në pranga në vendin e quajtur “Livadhet”,  të kapjen dhe prangosej autori i dyshuar i vrasjes, shtetasi  Kliti Leka , 53 vjeç, banues në Tiranë

Policia ka sekuestruar armën e dyshuar të  krimit, armë zjarri kallashnikov  dhe automjetin me të cilin u largua autori.

Ndërkohë që janë publikuar edhe pamjet e vendit ku ndodhi krimi i rëndë, në shëtitorën e Himarës.

Pamje nga vendi ku u ekzekutua Niko Goro

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm, teksa viktima ishte pranë supermarketit të motrës. Mësohet se motra Eftiqi Qesko, e cila është nisur për mjekim të specializuar në Vlorë, ka dalë para atentatorit për të mbrojtur të vëllanë.

Niko Goro është kushëri i kryebashkiakut të Himarës, Jorgo Goro, dhe njihet si biznesmen në fushën e ndërtimit.

Pista paraprake e hetimit është ajo e ndonjë konflikti të mundshëm pronësie, për shkak të aktiviteteve të biznesmenit Goro në fushën e ndërtimit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *