Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Emrat/ Ish-kryetar komunash, shefa urbanistike, arkitektë, kush janë 24 personat e shoqëruar deri tani nga Policia e Tiranës

Policia e Tiranës është duke zhvilluar një megaoperacion, për arrestimin e personave që kanë përgjegjësi në ndërtimet në zonën e Vorës, Kasharit dhe Farkës, dhe që pësuan dëme nga tërmeti i 26 Nëntorit.

Burime bëjnë me dije se derimë tani janë shoqëruar 40 persona, në mesin e të cilëve dhe drejtues të këtyre komunave, si dhe shefa të urbanistikës.

Mes personave të shoqëruar është dhe ish-kreu i Komunës së Farkës Bardh Plaku, si dhe Luan Beta, ish-shefi i Urbanistikës në Bashkinë e Vorës. Po ashtu është shoqëruar ish-kreu i Komunës së Kasharit Besnik Fuçia si dhe arkitektja Stela Maze.

Ata akuzohen për ndërhyrje për paligjshme në pallatet e dëmtuara, duke holluar bazamentet mbajtëse të tyre.

Fatmirësisht në asnjë nga këto zona në Tiranë, nuk u shkaktuan viktima nga tërmeti, ndërkohë që dëmet kanë qenë të konsiderueshme, duke lënë të pastrehë qindra banorë.

Ja kush janë të shoqëruarit, të ndaluarit dhe të arrestuarit derimë tani:

1.Fatbardh Plaku

2-Merita Kushi

3-Bukurije Halili

4-Ali Dyrmishi

5-Vjollca Hoxholli

6-Anila Harxhi

7-Gerti Çalliku

8-Jani Ikonomi

9-Qirjako Gjergo

10-Sherbet Shehi

11-Naim Shehi

12-Luan Beta

13-Ermir Çina

14-Stela Maze

15-Besnik Fuçia

17-Adhurim Qehajaj

16-Gëzim Shkalla

19-Pëllumb Fortuzi

20-Xhevahir Doda

21-Reis Muça

22-Hekri Disha

23-Agim Eski

24-Faik Fejzo

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *