Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Ruçi i ndërpret fjalën Ramës, ndërhyn Hajdari: Merr nga koha ime, je bërë për ujë të ftohtë

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me deputeten Rudina Hajdari në interpelancën e thirrur për Teatrin Kombëtar, ndërsa  shefi i qeverisë nuk tha gjë tjetër veçse lexoi disa mesazhe artistësh që kanë qenë pro shembjes së godinës.

Ndërkohë që nuk la emër pa përmendur e citat pa thënë pavarësisht se ku, kur dhe në çfarë rrethanash ishin cituar, Ramës im përfundoli edhe koha për të folur, ndërsa Ruçi i bllokoi mikrofonin. Por deputetja Hajdari i dha nga koha e saj sepse e kishte bërë për ’ujë të ftohtë dhe të sqarohej’

Rama lexon sms-në: Na thatë në 2013 kur na e mori Edvini se do bjeri shpejt. Erdhi 2015 po aty e keni prapë. Na thatë futuni në çadra se aty do bjerë. Pastaj Luli na tha dilni se fituam. Pastaj fitoi prapë Edvini dhe na thatë na e futi amerika. Erdhi 2019, ikët nga parlamenti por na ikën gjithë bashkitë dhe populli nuk u duk gjëkundi. Kur ikën të gjitha, na thanë oburra te unaza e re se aty do e kapim e s’ka më shans. E vetmja fitore ishte një natë që Edvini duke u kthy nga Vlora i ra nga Elbasani dhe ne, na ngeli vetëm libri i çunit të Fariut për unazën.

Hajdari: Unë nuk rtë thirra këtu për të thënë se a duhet një Teatër të ri, sepse e dimë të gjithë se duhet, dhe ti s’kishe pse flisje për këtë por pse u shemb godina e vjetër dhe çfarë po synohet me atë truall? A mos nuk është bërë qëllimisht në 17 vite të mos vihet dorë në atë teatër, ndërkohë që ka mbrojtu me ligj. Sapo keni ardhur në qeveri, për shpalljen e qendrës historike, qeveria juaj e ka përgjysmuar këtë qendër. Përveç faktit se doni të ndërtoni kulla dhe këtë keni bërë, por tek teatri keni prekur shumnë njerëz, e bëtë në mënyrë barbare, dhunuat, nuk pyetët askënd.

Merre edhe 3 minutëshin tim që të sqarohesh, e kuptoj shumë mirë situatën në të cilën dolët pasi ju ka bërë për ujë të ftohë”.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *