Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

‘Sa të jetë ky burri këtu na e kanë hequr lirinë’, Rama kundër Ruçit, kreu i Kuvendit i vë lakun kryeministrin: Ke vetëm….

Deputeti Kostaq Papa i kërkoi kreut të Kuvendit Gramoz Ruçit respektimin e lirisë së fjalës teksa argumentoi se opozita parlamentare përbëhet nga xhentellmenë dhe intelektualë që kanë çfarë flasin.

Ky i fundit i ka bërë thirrje kreut të Kuvendit të lejonte opozitën të shprehej dhe të kishte kohën e duhur për lirinë e fjalës, ndërsa theksoi se në radhët e opozitës ka xhentellmen dhe intelektualë që kanë ç’të thonë për hallet e popullit.

Ndërkohë, Ruçi ka ftuar në foltore kryeministrin ku e lajmëroi se kishte vetëm 20 minuta kohë për të folur ndërsa, Rama e përdori këtë për t’i dhënë një mesazh deputetit Papa që ai e quan ‘koleg deputet’.

“Dua të ndaj dhimbjen me deputetin që kërkoi lirinë, zyra e kryetarit më lajmëroi para se të vija këtu se kisha 20 minuta kohë për të fol;ur në këtë interpelancë që keni kërkuar dhe replikë 3 minuta, ndërkohë që ta harrojë fjalën e lirë kolegu im para sa të jetë ky burri këtu”, tha Rama.

(f.gj/faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *