Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Katástrofa në Liban, reagojnë Rama dhe Meta: Shkátërrim që le pa frymë e pa fjalë, mendimet tona me popullin libanez

Kreu i Shtetit Ilir Meta dhe kryeministri Edi  Rama kanë reaguar në lidhje me ngjarjen e tmerrshme që tronditi Libinë dhe përkatësisht kryeqendrën e saj, Beirutin, ku deri më tani raportohet për mbi 50 viktima dhe 3000 të plagosur.

Meta shkruan se mendimet dhe lutjet e tij janë me popullin libanez, dhe familjet e viktimave e të plagosurve.

“Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave dhe të lënduarit nga shpërthimi tragjik në Bejrut! Solidarizim me popullin e Libanit. 🇦🇱🤝🇱🇧”, shkruan Meta.

Nga ana e tij, kryeministri Rama shkruan se ngjarje të tilla të lënë pa frymë dhe pa fjalë ndërsa shpreh solidaritetin e tij me popullin e Libanit.

“Çfarë lëndimi e trishtimi! Vdekje, plagosje, shkatërrim që le pa frymë e pa fjalë!Ngushëllime e solidaritet me popullin e Libanit”, shkruan Rama.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *