Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Edi Rama është frikacak”, Petrit Vasili i kthehet keq kryeministrit

Nën kryetari i Lëvizjes Socialiste për integrim, Petrit Vasili, ka reaguar përmes një statusi në facebook për marrëveshjen e 5 qershorit si dhe lidhjen që ekziston mes Ramës dhe zgjedhjeve. Fillimisht Vasili ndalet tek marrëveshja e dakordësuar në 5 qershor, duke thënë se kjo është një marrëveshje e cila pengon Edi Ramën të vjedhi zgjedhjet e ardhshme. Gjithashtu pohon se Rama ka frikë nga zgjedhjet dhe parapëlqen më shumë votimet.

Postimi i plotë: Edi Rama frikacak noterik!

5 qershori ishte marreveshje vetem e vetem per te futur Edi Ramen ne zgjedhje. 5 qershori zero privilegje e favore opozites. 5 qershori eshte pengese per Ramen per te vjedhur vota. 5 qershori marreveshje per zgjedhje normale dhe jo per vjedhje te Rames si te dosjes 184 dhe 339.

Edi Rama ose ben votime vetem me veten e tij si 30 qershor ose nuk ben fare si ne Partine Socialiste kur nuk ja mbante te konkuronte me Blushin. Edi Rama eshte frikacak noterik per zgjedhjet.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close