Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Edi Rama dëgjoje edhe Toni Blair”, PD vijon debatin për testimin: Ja çfarë thotë ish-kryeministri britanik

Partia Demokratike i është përgjigjur sërish kryeministrit edi Rama në lidhje me numrin e testimeve për COVID-19 ndërsa këtë herë ka përdorur fjalët e ish-këshlltarit të kryeministrit, Toni Blair.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i drejtohet kryeminstrit Rama me fjalët e ish-kryeministrit britanik i cili është shprehur se gjithçka lidhet me nurmin e testimeve.

“Edi Rama dëgjoje edhe Toni Blair: “Gjithçka lidhet me rritjen sa më shpejt të numrit të testimeve. Na duhet të dimë se kush e ka sëmundjen apo kush e ka kaluar. Në mënyrë që t’i japim fund bllokimit dhe t’i kthejmë njerëzit në punët e tyre. Të kthejmë pak normalitet në jetët tona të përditshme.”

Edi Rama mos e fshih mungesën e përgatitjeve dhe të kiteve testuese, pas një ekipi mjekësh dhe specialistësh që kanë sakrifikuar edhe shëndetin e tyre duke u infektuar vetë nga virusi.

Koha nuk pret. Nga testimet varet identifikimi i personave të infektuar, shkëputja e zinxhirit të transmetimit e më pas clirimi i ekonomisë dhe tejkalimi i kësaj krize” shkruan Bardhi.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *