Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Edi Rama reagon për votimin e Avdullah Hotit si kryeministër: Shpresë pas një periudhe përpëlitjesh

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për zgjedhjen e Avdullah Hotit në krye të qeverisë së Kosovës ditën e sotme në Kuvend, në një votim të pazakonte në një seancë të jashtëzakonshme pas votimit të mocionit për qeverinë Kurti dhe vendimit të Gjykatës Kushtetuese që e njihte këtë akt.

Rama shkruan se i uron rrugëtim të mbarë qeverisë së re të Kosovës dhe opozitës gjithashtu, duke shtuar se kjo është në interes të popullit e të shtetit të tyre.

Rama shpreh besimin se pas një periudhe jo të lehtë përpëlitjesh siç e quan ai, në procesin e maturimit demokratik, do të bëjnë së bashku punë të mira për vendin.

‘U uroj rrugëtim të mbarë qeverisë së re të Kosovës e opozitës gjithashtu, në shërbim të interesit të popullit e të shtetit të tyre, me besim e shpresë se pas një periudhe jo të lehtë përpëlitjesh në procesin e maturimit demokratik, do të bëjnë së bashku punë të mira për Kosovën”, shkruan kryeministri shqiptar.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *