Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

E zbulon live Skënder Brataj: Kujt do ti vendoset gjobë tani e tutje për maskat

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj është shprehur se përdorimi i maskës në transport është i detyrueshëm dhe do të bëhet edhe me gjobë, tani e tutje.

Brataj tha se Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur maskën me detyrim në trasportin publik dhe se do të bëhet me detyrim ligjor dhe së shpejti do të ketë masë me gjobë për ata që nuk e rrespektojnë.

“Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur për të mbajtur masken në transportin publik. Transportin publik e shikojm shumë të rrëzikshëm. Rrinë ngjitur me njëri-tjetrin, e mbajn maskën tek mjekra. Do vendoset masa e gjobës për personat që nuk do të mbajnë maskën,” u shpreh Brataj për news24.

Kujtojmë që deri më tani 89 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa 3371 janë të infektuar, ndërsa rritja e shifrave vijon pas çdo dite.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *