Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te Gjitha

E tradhtojnë tatuazhet/ Arrestohet mafiozi famëkeq i Ndraghetas, u zbulua rastësisht në Youtube ku bënte emision gatimi

Italianët shquhen si adhurues dhe shijues të gatimeve. Për më tepër, thuajse të gjithë filmat me mafiozë italianë, ata tregojnë kulturën e tyre të gatimit dhe tryezat me miq për të shijuar gatimet.

Mafiozi i Ndranghetas, Marc Feren Claude Biart, po përballet me krimet e tij pasi preferoi të tregojë aftësitë e tij në kuzhinë, në internet.

Biart, anëtar i grupit mafioz Ndrangheta, ishte arratisur që në vitin 2014 nga Italia. Ai duhej të mbante një profil të ulët ndërsa ndodhej në Republikën Dominikane. Por 53-vjeçari u kap pasi oficerët italianë të Interpolit e hasën atë në videot që postonte në YouTube duke ofruar mësime gatimi falas.

Megjithëse ai nuk e tregonte fytyrën e tij në klipet e gatimit, tatuazhet e tradhtuan mafiozin. Gjithçka ishte në rregull për Biartin në Karaibe. Ai bënte një jetë të qetë, ndërsa edhe komuniteti lokal i italianëve aty e konsideronte ‘të huaj’.

Biart ishte arratisur nga Italia pasi autoritetet vendore lëshuan një urdhër për arrestimin e tij, në 2014-ën, për trafik kokaine në Hollandë, për llogari të mafies Ndrangheta.

Më herët, në vitin 2019, një anëtar i mafias Camorra, u arrestua ndërsa po hante makarona me dy miqtë e tij të familjes në ballkonin e vilës.

Ndrangheta në Kalabri mendohet të jetë një nga organizatat më të rrezikshme dhe të fuqishme të krimit, pasi sipas autoriteteve europiane, kontrollon pjesën më të madhe të kokainës dhe krimit të organizuar në Europë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.