Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

E rëndë/ Nëna e re lë foshnjen e sapolindur në maternitet, shtrohet me urgjencë te Shefqet Ndroqi

Një nënë e re e infektuar me koronavirus është shtruar me urgjencë në spitalin Shefqet Ndroqi, pasi gjëndja e saj u përkeqësua.

Burimet bëjnë me dije se bëhet fjalë për një 28 vjeçare të quajtur Egla, e cila sapo kishte lindur foshnjen e saj dhe që është në gjëndje të rënde shëndetësore, e shtruar tashmë në reaminacionin e spitalit Shefqet Ndroqi.

Fëmija vijon të jetë në maternitet, nën kujdesin e bluzave të bardha. Mundësia që COVID-i të transmetohet nga nëna te fëmija në bark janë rreth 2-5%, por nuk dihet nëse në këtë rast fëmija është i infektuar apo jo.

Gjithsesi, edhe në rast se një fëmijë i vogël infektohet, sipas studimeve ai kalon një formë të lehtë të sëmundjes.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *