Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

E quajti Presidentin “idiot”, shkrimtari përballet me 3 vite burgim

Një shkrimtar dhe gazetar i njohur në Poloni mund të përballet me burg deri në 3 vite pasi ofendoi në rrjetet sociale Presidentin polak Andrzej Duda.

Në muajin Nëntor, në një postim në Facebook, shkrimtari Jakub Zulczyk u quajti “idiot” Presidentin Duda duke thënë se nuk kishte arritur të kuptonte procesin zgjedhor në SHBA ku Joe Biden u zgjodh President.

“Joe Biden është presidenti i 46-të i SHBA-së”, shkruajti shkrimtari, duke shtuar se “Andrzej Duda është një idiot”.

Polonia e ka sanksionuar si vepër penale fyerjen dhe ofendimin e drejtuesve të lartë të shtetit dhe udhëheqësve të fesë.

Prokuroria tha se fjalët e përdorura në këtë postim në Facebook janë fyese dhe të papranueshme. Ndërsa shkrimtari Zulczyk u shpreh se akuzat ndaj tij i mësoi përmes mediave.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.