Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

E papritur, mesfushori i Spanjës jep dorëheqjen nga kombëtarja: Jam i lumtur…

Mesfushori i kombëtares spanjolle David Silva ka dhënë pasditen e kësaj të hënë, lajmin se do të tërhiqet nga Kombëtarja. Me anë të një deklarate 32-vjeçari shkruan se preferon që të fokusohet tani e tutje te ekipi i tij i Mançester Sitit.

Silva ka luajtur 125 ndeshje me Spanjën, dhe ka shënuar edhe 35 gola, ku ka fituar edhe një Kupë Bote dhe 2 Kampionate Europiane. Ai është golashënuesi i katërt më i mirë i kombëtares spanjolle.

“Jam i lumtur për çdo gjë që kam arritur, kam jetuar dhe kam ëndërruar për një ekip që do të mbahet mend gjithmonë dhe i kam dhënë fund një historie të mbushur me emocione për të gjitha momentet që vijnë në mendje, si figura e Luis Aragonés, një mësues që kurrë nuk do të harrojmë …” – shkruhet nder te tjera ne letren e David Silvës.

letra david silva

(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.