Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

E pafalshme/ Bale e feston kualifikimin në “Euro 2020” duke tallur Real Madridin (video)

Gareth Bale pozoi duke qeshur, ndërsa kërcente me shokët e tij, me një flamur uellsian, me sloganin “Uells, Golf, Madrid. Me këtë renditje”. Ky ishte festimi i kualifikimit në finalet e Kampionatit Europian të vitit të ardhshëm.

Një mënyrë e plotë festimi si tallje e Real Madridit, të cilin e rendit të tretin në listën e prioriteteve të tija, pas kombëtares dhe sportit të preferuar, golfit.

Një goditje e rëndë publike për klubin e bardhë, i cili me siguri do të marrë masa. Futbollisti bënte si i dëmtuar në klubin e tij, kishte një muaj që nuk luante fare, ndërsa te kombëtarja u stërvit normalisht dhe luajti në kualifikueset e fundit të “Euro 2020”, ku edhe siguroi kualifikimin me Uellsin. Bale tha së fundi se përfaqësimi i Uellsit i jep më shumë gëzim sesa të luajturit për Real Madridin. Një deklaratë e fortë, që erdhi para ndeshjes së të martës me Hungarinë:

“Po, patjetër. Në kombëtare është si të luash me shokët e tu në park, një të diel. Unë kam qenë me shumicën e lojtarëve më të vjetër tek Uellsi që kur ishim nën-17 vjeç. Normalsht, ndihem më mirë me Uellsin, sepse flas gjuhën time. Pa dyshim, kam pak më shumë gëzim duke luajtur me Uellsin. Por, kjo nuk e ndryshon atë, që unë jap në fushë. Gjithmonë jap 100 për qind në fushë, kudo ku jam”.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.