Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

E pabesueshme, Irani ka një flotë delfinësh kamikazë për të sulmuar SHBA (FOTO)

Iran ka një flotë delfinësh të trajnuar posaçërisht për të sulmuar anijet e armikut në misionet vetëvrasëse të stilit kamikaze, është raportuar raportohet nga mediat e huaja.

Gjitarët detarë ushtarak u trajnuan gjithashtu për të vrarë bretkosat e armikut – skubadivers ushtarakë – me harpa të lidhura në kokë.

Trajnuar fillimisht nga Bashkimi Sovjetik në Rusi, delfinët thuhet se janë blerë nga Republika Islamike në vitin 2000.

Trupat nënujorë u tha se ishin në gjendje të tregonin ndryshimin midis nëndetëseve ruse dhe amerikane nga tingulli i sistemeve të tyre të shtytjes nënujore.

Ata u trajnuan më pas për të notuar në anijet e armikut me miniera shpërthyese deti të lidhura me to, duke hedhur vrima në bykat e tyre.

Transferimi i pronësisë në Iran ndodhi kur mbaroi fondi për projektin rus dhe traineri i delfinëve, Boris Zhurid, i mori ato vetë.

Vrasësit shumë të trajnuar u detyruan të performojnë për turistët në një delfinarium, por Zhurid përfundimisht dështoi nga paratë dhe ushqimi kur muajt e ashpër të dimrit e larguan publikun që paguan.

I dëshpëruar për të mos parë skuadron e tij të dashur ujor të vuajë, ai i shiti në Iran.

SHBA protestuan për shitjen e “armëve” – ​​delfinët vrasës në këtë rast – në Iran, por Zhurid i tha gazetës ruse Komsomolskaya Pravda se ai ishte “i përgatitur të shkonte te Zoti, apo edhe te djalli, për sa kohë që kafshët e mia do të jenë në rregull atje “.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *