AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

E lodhur Vasilika Hysi, Grida Dumën e thërret ”zoti”, ç’të ketë ndodhur me të?!

Drejtuesja e seancës në Kuvend Vasilika Hysi duket se ka filluar të ndjej lodhjen e maratonës së gjatë të diskutimeve. Në momentin kur në foltoren e Kuvendit do të ngjitej Grida Duma, deputetja demokrate, Hysi e ka prezantuar atë si ‘’zoti” dhe jo ‘’zonja”.

Sigurisht që shumë shpejt e ka kuptuar lapsusin dhe e ka korrigjuar gabimin e bërë. Duma e ka marrë me sportivitet situatën dhe ka nisur diskutimin e saj në foltore në lidhje me reformën zgjedhore.

Ajo që shihet në pamjet e Kuvendit është fakti që salla është pothuajse bosh. Seanca e sotshme ka nisur në orët e para të paradites dhe duket se do të zgjas deri në orët e vona të mbrëmjes. 

Diskutimet kanë qenë të gjata dhe me ton mjaft të lartë, ku Berisha, Basha, Kryemadhi dhe Rama i vunë ”flakën Kuvendit. 

(E.K/SHUPLAKA)

Salla bosh

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.