Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

E FUNDIT/ Tenton ti arratiset policisë në kufi, pranga 25 vjeçarit të shpallur në kërkim

Një 25 vjeçar është arrestuar nga policia pasi tentoi të arratisej në pikën e kalimit Kufitar në Qafë Botë, Sarandë. Shtetasi me iniciale A.A kishte ardhur nga Greqia dhe në momentin që po bëhej verifikimi i tij në sistemin hyrës, 25 vjeçari është larguar me shpejtësi duke tentuar t’i shpëtojë shërbimeve.

Por policia i është vënë në në ndjekje dhe bënë të mundur kapjen e tij në vendin e quajtur “Varrezat e Konispolit”.

Mësohet se në tetor të 2018-ës, ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi dyshohet se ka vjedhur një automjet me anë të mashtrimit shtetasit italian G.L.

Njoftimi i policisë:

Policia Kufitare ndalon shtetasin A.A., 25 vjeç, banues në fshatin Vermik, Vlorë.

Në Pikën e Kalimit Kufitar Qafë Botë, Sarandë, shtetasi A.A ka ardhur nga shteti Grek dhe gjatë kohës që po bëhej verifikimi i tij në sistemin hyrës, 25 vjeçari është larguar me shpejtësi duke tentuar t’i shpëtojë shërbimeve.

Shërbimet e Policisë iu vunë në ndjekje dhe bënë të mundur kapjen e tij në vendin e quajtur “Varrezat e Konispolit”.

Në Tetor të 2018-ës, ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi dyshohet se ka vjedhur një automjet me anë të mashtrimit shtetasit italian G.L.

Vepër penale për të cilën Gjykata i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tij për veprime të mëtejshme.

(K.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.