Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

E dyta pas Tiranës për numrin e të infektuarve, drejt ‘shuarjes’ vatra në Shkodër (Rezultatet e fundit)

Përhapja e shpejtë e infeksionit të koronavirusit në Shkodër ngriti alarmin tek strukturat vendore dhe ato qendrore.

Në shumë pak ditë Shkodra arriti të numëronte 45 të infektuar duke u bërë një nga vatrat ‘më të nxehta’ në vend të kontaminimit me COVID 19 çka ‘detyroi’ ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj ti drejtohej Shkodrës për të parë nga afër situatën ku sigurisht u përplas verbalisht në distancë dhe me kryebashkiaken Voltana Ademi. I pari e akuzonte për neglizhencë dhe paaftësi në menaxhimin e situatës, e dyta i drejtonte gishtin qeverisë për neglizhencë ndaj qytetit veriperëndimor. Në fund nisi administrimi më i rreptë i tregjeve, masat në distancimin social dhe këto me sa duket dhanë dhe frytet e para, ose zyrtarisht të paktën kjo vatër po shuhet.

Sipas burimeve të fundit për faxweb.al në 24 orëshin e fundit në këtë qytet nga 23 mostrat e marra nuk ka rezultuar asnjë pozitiv duke rritur shpresat se zinxhiri i të kontaminuarve të shkkëputet sa më shpejt.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

– Tiranë 196 raste
– Durrës 38 raste
– Lushnje 5 raste
– Elbasan 15 raste
– Fier 32 raste
– Kavajë 8 raste
– Rrogozhinë 4 raste
– Korçë 17 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 45 raste
– Lezhë 14 raste
– Berat 2 rast
– Has 12 raste
– Krujë 5 raste
-Tropojë 4 raste
– Pukë 4 raste
– Mirditë 3 raste

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *