Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

“Edhe akullore, edhe çokollatë”, e mbani mend Rudinën tek filmi ‘Dy herë mat’? Ja si duket ajo sot

Foto më sipër është e shkëputur nga filmi ku luante rolin e Rudinës, shahistja e vogël tëk filmi “Dy herë mat”, nja nga më të dashurit dhe të komentuarit njëkohësisht.

Filmi trajtonte fëmijën e vogël e cila mundu në shah një nga shahistët më të mirë të Shqipërisë, që mbante emrin Ilo Pinci luajtur nga artisti Bujar Kapexhiu, një i moshuar elegant dhe mjaft i njohur sipas rolit që kishte veshur, për aftësinë e tij në lojën e shahut.

Një nga shprehjet që “rudina” përmend në film është “edhe akullore edhe çokollatë”, teksa jo pak përdoret edhe në jetën e përditshme si frazë kur jemi midis dy zgjedhjeve dhe nuk vendosim dot cilën duam më shumë.

Ajo nuk është më pjesë e aktrimit, e për këtë ka mbetur si në ‘hije’ ndërsa Manjola Begolli ndjek jetën e saj si e diplomuar në Ekonomi dhe që sot është biznesmene.

Më poshtë është një foto e saj e realizuar jo shumë kohë më parë, ku pavarësisht se disa nga tiparet kanë mbetur të njëjta, përcaktimi se kush është nëse nuk do ta dinim do ishte i vështirë. Ju si mendoni?! (F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *