Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashJetë dhe stilTe FunditTe Gjitha

Duket e pavlerë, por kjo është arsyeja që fut në sherr çdo çift

Çdo çift ka temat e veta për të cilat debaton, por studiuesit kanë arritur në përfundimin që shumica e çifteve zihen një një arsye mëse të zakonshme. Mund t’iu duket e çuditshme, por një në tri çifte zihet për faktin e fikjes apo ndezjes së kondicionerit.

Dikush ka vapë, dikush ka ftohtë, kjo është arsyeja pse ka konflikte më së shumti në çift! Sipas studiuesve gjermanë, një në tri çifte debatojnë çdo ditë për këtë fakt.

Megjithatë, sipas tyre kjo ka një shpjegim. Nga temperatura trupore, vajzat dhe gratë ndihen mirë me një temperaturë tek 24-25 gradë celsius, ndërkohë që zakonisht meshkujt e duan pak më shumë se sa kaq, diku tek 27 gradë, duke bërë që ky ndryshim të bëhet shkak për debat.

(F.M/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *