Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Dukej si një vrasje e thjeshtë, pastaj policia mësoi për kultin e alienëve

Mëngjesin e 15 korrikut 2017, në numrin 911 mbërriti një telefonatë për të raportuar një krim. “I dashuri im ka një armë”, i tha Barbara Rogers operatorit nga një banesë në Coolbaugh Township, Filadelfia. Më vonë raportoi :-“Ai më tha që ta mbajë armën dhe të shkel këmbëzën e saj. Oh Zot! Ai është i vdekur”.

Pas kësaj telefonate, 32-vjeçari Stiven Mineo u gjet i vdekur me një plagë plumbi në ball. Rogers u arrestua dhe u akuzua për vrasjen e të dashurit të saj.

Por prapa asaj që u shfaq për herë të parë si krim i  thjeshtë në familje, hetuesit gjetën shpejt një histori të çuditshme, që përfshinte një kult jashtëtokësorësh që kishte përfshirë çiftin Rogers dhe Mineo.

Kur gjyqi i saj nisi në mars, gruaja pretendoi në Gjykatë se çifti kishte pasur një mosmarrëveshje me liderin e kultit, i cili predikon teoritë e konspiracionit të alienëve, interpretimin apokaliptik biblik dhe paralajmërimet në lidhje me jashtëtokësorët “reptilian” që jetojnë fshehurazi si njerëz.

Rogers pretendonte se ishte e shqetësuar. Mineo kishte vendosur armë në duart e saj dhe e detyroi që të shkelte këmbëzën. Ajo tha se nuk e dinte që arma ishte e mbushur.

Prokurorët u përpoqën të zhvendosin elementet e botës tjetër. Në fund, juria shpalli fajtore 44-vjeçaren, duke e dënuar 15-40 vjet burg.

Familjarët e viktimës nuk mbetën të kënaqur me masën e dënimit. Çifti ishte anëtar i një kulti që pretendojnë se pjesëmarrësit janë jashtëtokësorë. Ai drejtohej nga Sherry Shriner. Gjatë një interviste të dhënë në korrik të 2017, ajo mohoi që të ishte udhëheqëse e kultit, ndërsa pretendoi se Rogers ishte vampire.

Rogers dhe Mineo në fakt ishin shfaqur si ndjekës të faqes së drejtuar nga  Sherry Shriner, e cila në websiten e saj, e quan veten Shërbëtore, Profete, Ambasadore, Bijë e Dërguesit të Zotit më të Lartë. Shrines beson se “Rendi i Ri Botëror” po kërcënon njerëzimin, një konspiracion i keq, i mbuluar nga të huajt dhe qeniet e tjera të këqija.

Konflikti në çift ka filluar kur Rogers shkroi mesazhe në Facebook duke folur për dëshirat e saj për mishin e kuq dhe preferencën për biftekë jo të pjekur mirë. Shriner besonte se mishi i kuq ishte një shenjë se një person ishte në fakt reptil. “Ka vetëm disa lloje të njerëzve që vdesin për mish të gjallë, sepse ata dëshirojnë gjakun”.

 

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *