Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Dosja “Babale”/ Salianji njihet nesër me pretencën e prokurorisë, PD organizon protestë para gjykatës

Partia Demokratike do të protestojë nesër para Gjykatës së Tiranës gjatë kohës që prokuroria do të japë pretencën për çështjen “Babale”.

Ish-deputetët demokratë janë udhëzuar që të jenë të gjithë të pranishëm në seli nesër, për të nisur protestën më pas në orën 12:00. Sipas PD, prania e ish-deputetëve tek gjykata do të jetë për të monitoruar procesin gjyqësor për Ervin Salianjin.

Ky i fundit akuzohet për kallëzim të rremë bashkë me gazetarin Jetmir Olldashi dhe të pandehurit Albert Veliu dhe Alfred Alizoti kundër vëllati të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Seanca gjyqësore do të mbahet në orën 13:00.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.