AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Do harrohet Dosja 184 përballë fakteve të reja tronditëse”, Blushi paralajmëron Manjan: Presidenti të pret nesër në zyrë

Polemikat e shumta vazhdojnë në distancë dhe konkretisht mes përfaqësuesve të mazhornacës dhe presidencës.

Replikat që po bëhen në rrjetet e tyre sociale vijnë si pasojë e ngërçit që është krijuar mes institucionit të presidentit dhe atij të kryeministrit, të dy palët me pretendimin në mbrojte të Kushtetutës.

Në kundërpërgjigjëe ndaj reagimit te deputetti Ulsi Manja, zëdhënësi i Presidentit Tedi Blushi, ka paralajmëruar deputetin e PS-së se faktet e reja që do dalin në dritë do bëjnë të harrohet dhe Dosja 184.

“Ftohet zëdhënësi i Dosjes së Dibrës të marrë pjesë nesër në konferencën e radhës për shtyp në Presidencë, e madje të bëjë pyetje dhe debat para gazetarëve, jo vetëm si kryetari i Komisionit të Ligjeve dhe lider i reformën në drejtësi, por dhe si filozof i paparë që u shfaq sot.
Me qetësi dhe drejtësi!
Deri në 2 mars jemi të bindur se do bashkohesh me mbarë popullin kundër grushtit të shtetit. Se faktet e reja tronditëse do bëjnë të harrohet dhe Dosja 184.
Presidenti të pret nesër në Presidencë, t’i dëgjojë këshillat e tua nga afër. Ai do të trajtojë me më shumë përulësi, se sa e trajtove ti në Komisionin Parlamentar.Të presim!”- shkruan Blushi.

R.G/FAXWEB.AL

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *