Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Digjen dordolecët e Ramës dhe ministrave, protestuesit: Të ngrihen çadrat

Pak minuta pas përfundimit të fjalimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, disa protestues i kanë vënë flakën dordolecëve të kryeministrit Edi Rama dhe ministrave Tahiri dhe Beqaj.

Ndërkohë që Policia e Tiranës njoftoi se protesta përfundon në orën 16:00, protestuesit kanë bërë thirrje që të vijohet të qëndrohet në shesh. Një i ri protestues kërkoi që të ngrihen çadrat pranë Kryeministrisë.

Ndërkohë që të qindra mijëra të pranishëm janë duke vazhduar të qëndrojnë aty, kryeministri Edi Rama ka ndërprerë transmetimin live të protestës në llogarinë e tij në “Facebook”. Raportohet se ish-kryeministri Sali Berisha është larguar nga protesta. (XH.A/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close