AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Dhi e zgjebosur, ç’taksirat e kam unë si shqiptar…”, Fejzullai shpërthen ndaj Ramës: Kur takoi Presidentin amerikan hoqi syzet dhe…

Ish-kryebashkiaku i natës Briken Fejzullai ka reaguar me një status në rrjetin social Facebook.

Me tone të ashpra Fejzullai ka komentuar veshjen e kryeministrit Rama ditën e sotme në Prishtinë në takim me krerët e lartë të Kosovës dhe Bill Clinton.

Po të shkoje në Kosovë si Vini i Kiços, unë nuk do të kisha asnjë problem nëse do të ishe me zyze, apo pa brekë… por duke qenë se shkove si Kryeministri i Shqipërisë, më thuaj pak çfarë taksirati kam unë si shqiptar; të identifikohem me perversitetin, arrogancën, injorancën dhe fodullëkun tënd prej dhie të zgjebosur me bishtin përpjetë?!”- shkuan Fejzullai.

Ndërkohë që Fejzullai ka vijuar më tej duke e këshilluar që nuk duhet të dëgjoj vetëm “Mamicat me gjunjët gjak” por këshilltarë të vërtetë.

“Por mbi të gjitha: po mos të dëgjoje vetëm “Dopio pitet” apo Mamicat me gjunjët gjak që mban pranë, por t’u vije veshin këshilltarëve prej vërteti; do e dije që edhe Andrea Bocelli, i heq syzet në shenjë respekti kur takon Presidentin amerikan, o KARizmatiku i Surrelistanit!“-përfundon Briken Fejzullai

Thuajse 1 dekadë nga vrasjet e 4 personave në protestën e dhunshme të 21 janarit, mendoni se:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *