Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Jahti i braktisur në Shëngjin, pronar është një shtetas italian, dyshime se u larguan me gomone (Video)

Faxweb.al mëson detaje të reja nga jahti që u gjet i braktisur në afërsi të Shëngjinit, ndërsa ngjarja vijon që të jetë e rrethuar me doza misteri.

Sipas burimeve policore jahti i përket një shtetasi italian dhe është braktisur që në bregdetin e Kurbinit afër Gudullës. Afër jahtit është gjetur dhe një gomone që mendohet se me anë të sajë personat që e kanë sjellë kanë zbritur në tokë dhe janë larguar prej aty.

Jahti është tip Veliere me flamur slloven me emër TAI-PAN dhe është marrë nga policia kufitare në zonën e Patokut për t’u ankoruar më pas në portin e Shëngjinit sonte në ora 20.10.

Policia vijon hetimet, ndërkohë që dyshimet janë se mund të jetë kryer ndonjë aktivitet i jashtëligjshëm përmes këtij mjeti ujor.

Pak muaj më parë në vendin tonë u braktis një tjetër jaht, në pronësi të disa shtetasve turq, ndërsa kapiteni i tij nuk u mund të gjendej dot kurrë, pavarësisht pretendimeve të ndryshme nga ana e familjarëve.

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *