Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

DALIN PAMJET nga banesa e ‘tmerrit’/ Gruaja e mbajti burrin disa ditë të vdekur, i shante dhe u bërtiste fqinjëve kur i shkonin te dera. Si e gjeti Policia trupin e viktimës

Fax News ka siguruar pamjet nga banesa në lagjen 1 Maji të Vlorës, ku bashkëshorti i vdekur u mbajt disa ditë në banesë nga gruaja e tij, e cila dyshohet se ka probleme të shëndetit mendor.

Valentina Prenga ka mbajtur të vdekur në banesë burrin e saj Llazar Prenga, ndërkohë që mëngjesin e sotëm kur Policia kishte shkuar në banesën e saj, ajo nuk ua kishte hapur derën.

Është dashur ndërhyrja me forcë e Policisë, që të konstatohej trupi i pajetë i kryefamiljarit.

Fillimisht kanë qenë fqinjët ata që kanë shkuar pranë banesës, pasi kanë konstatuar se Llazar Prenga kishte ditë që nuk dilte, ndërsa janë përballur me Valentinën e cila i ka share dhe iu ka bërtitur që të largoheshin.

Më pas ata kanë lajmëruar menjëherë Policinë, e cila ka shkuar në banesë, dhe pas rezistencës për të hapur derën, e kanë shqyer atë dhe e kanë gjetur Llazar Prengën të vdekur, dhe të mbuluar me jorgan.

Valentina Prenga është shoqëruar për në Polici ku dhe do të merret në pyetje nga ana e hetuesve, ndërsa nuk dihet nëse çifti ka pasur apo jo fëmijë.

Nuk dihet ende nëse vdekja e Llazar Prengës ka qenë natyrale, ndërkohë që hetimet për ngjarjen e rëndë janë duke vijuar nga ana e grupit hetimor që ka mbërritur pranë banesës.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 19.03.2021, rreth orës 11:15, në lagjen “1 Maji”, Vlorë, është gjetur i vdekur pa shenja dhune, shtetasi Ll. P., 74 vjeç. Paraprakisht dyshohet për vdekje natyrale. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.