Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Dalin pamjet e pa publikuara: Shikoni ku e ka hedhur shqiponjën Edi Rama (FOTO)

Kreshnik Spahiu ka publikuar në rrjetet sociale një foto të pa publikuar më parë të simbolit të shqiponjës, e cila ishte vendosur në 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë në vitin 2012.

Ajo u larguan nga sheshi që mban emrin e saj, në afërsi të doganës së Tiranës në kuadër të punimeve për vijimin e projektit të Unazës së Re, ndërsa Edi Rama nuk ka nguruar të akuzojë qeverinë paraardhëse për vendosjen e këtij simboli që sipas tij, ishte i turpshëm.

Ndërkohë ai u larguar nga rrethrrotullimi në orët e vona të natës disa muaj më parë, e pavarëisht debateve dhe polemikave që hapi, nuk u dha asnjë saqrim zyrtar.

Foto e mëposhtme është realizuar në momentin kur ajo është hequr nga bazamenti ku qëndronte, dhe është vendosur shkujdesshëm në mes të rrugës ç’ka të krijon një imazh aspak të mirë për simbolin kombëtar.

“Shiko ku e ka hedhur shqiponjën Edi Rama? “, shkruan Spahiu përkrah fotos.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.