Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Plas sherri në Kuvend, deputetët shqiptarë gjuajnë me grushta njëri-tjetrin

Deputetët në Kuvendin e Kosovës janë përplasur fizikisht mes tyre, pas debatit për viktimat e pagjetur të luftës.

Në pamjet e mediave kosovare shihet se shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi është përplasur fizikisht me deputetët e LVV-së Hajrulla Çeku dhe Hekuran Murati.

Seanca e sotme është përcjellë me tensione mes Qeverisë e opozitës. Në mbyllje të interpelancës për të pagjeturit, deputetja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari dhe deputeti i LDK’së, Arben Gashit kanë vazhduar përplasjet edhe përtej foltores.

Kusari gjatë fjalimit për të pagjeturit ka thënë se Gashi më herët gënjeu.

Fjalën e ka marrë më vonë Saranda Bogujevci, por s’ka mundur të flasë për shkak se Gashi e Kusari po grindeshin e u çuan në këmbë.

Deputetë të Vetëvendosjes më pas kanë shkuar për ta ndaluar deputetin Gashi, dhe më pas është vendosur ndërprerja e seancës.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *