Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Lùftè territoresh për pròstítuciòn në Itali/ Vrásjá e vëllait ktheu Preng Gjinin në Shqipëri, betimi që bëri mbi trupin e pajètè të Toninit

Preng Gjini, i plágòsuri nga shpèrthími i sotëm kishte disa vite që nuk kishte shkèlur në Shqipëri për shkak të hásmèrive. Ekzèkùtimi i vëllait, Tonin alias Armando Gjini më 12 Gusht 2019 e riktheu në atdhe.

Burime për Fax News konfirmojnë se Prenga është betuar mbi trupin e pajètè të të vëllait se do të merrte hák, ndërsa pas vrásjès ai ka mbërritur me vonesë, duke lëvizur edhe orarin e várrímit. Vetëm 5 muaj më vonë ndodhi një nga vrásjèt më místèriòze në vend, èkzèkutími i Kastriot Reçit, në Rrëshen, autori i të cilit ende shëtit i lirë dhe ngjarja ka mbetur e pazbardhur.

Në qytetin e origjinës së tyre në Rrëshen, flitet nën zë me emra konkret se kush qèllòi mbi kë, por autoritet akoma nuk kanë prova për implikimin e tyre. Ashtu sikurse pohojnë burimet, pas ngjarjes së sotme, gjákrát vetëm sa janë nxèhùr sërish dhe zinxhiri i ngjarjeve do të vijojë të jetë i hapur.

Familja e Tonin Gjinit, dy famijët e tij dhe bashkëshortja, pak ditë èkzèkùtimit janë larguar nga vendi në drejtim të një shteti të Bashkimit Europian, për shkak të fríkës së hákmárrjes. Preng Gjini është ndaluar më herët në Itali për pròstítucion dhe aty ka nisur kònflíkti mes Reçëve dhe Gjinëve, për lùftè territoresh.

Shènjestra e átèntatit të sotëm Preng Gjini, aktualisht ndodhet në sallën e opèracionit ku po i nënshtrohet një ndërhyrjeje kírùrgjikale.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *