Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Çështja Teatrit sjell debate në Këshillin Bashkiak, PD dhe LSI braktisin mbledhjen

Këshilltarët e opozitës në Këshillin bashkiak të Tiranës kanë qëndruar vetëm pak minuta në mbledhjen e fundit për këtë sesion, duke u larguar nga salla.

Kreshnik Çollaku këshilltarë i PD-së nuk iu lejua të fliste jashtë rendit të ditës rreth çështjes së Teatrit Kombëtar.

Çollaku u shpreh se në Tiranë prej muajsh ka një konflikt të madh.

“Projekti është për ndërtimin e 6 kullave shumëkatëshe. Çështja themelore është trualli poshtë Teatrit. Po shkelni kushtetutën. Do të mbaheni mend në histori si njerëzit që shembën Teatrin.

Ndërkohë që maxhoranca vijoi me mbledhjen, ku i pranishëm është dhe kryebashkiaku Veliaj.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *