Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Bumi i të infektuarve vjen në javën e 3 ose të 4, ja sa mund të jetë numri i të prekurve në Shqipëri

I ftuar në Open është doktor Pëllumb Pipero. Ai thotë se mund të kemi më shumë raste të infektuarish sesa numri zyrtar i nxjerrë.

Nga eksperienca e mëparshme e marrë nga Kina dhe Itali, për çdo rast ka 1-2 të infektuar të tjerë të fshehur. Janë 51 të infektuar por në total mund ta kenë virusin 500 persona. Po ashtu mësua nga eksperienca me Kinën dhe Italinë bumi është nga fundi i javës së 3 apo të 4.  Duhet theksuar se shumë mund të jenë të infektuar por nuk manifestojnë sëmundje.

Prandaj duhet që shqiptarët të dëgjojnë këshillat tona dhe këtë situatë ta marrin seriozisht- tha Pipero. Aktualisht kemi 23 të shtruar në spital dhe 2 të tjerë po presin rezultatet e analizave.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *