Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Bllokimi i Rinasit, Meta: Cënon sigurinë kombëtare dhe ndërkombëtare, prej 10 muajsh kontrollorët kanë ngritur pretendimet e tyre dhe s’kanë marrë asnjë përgjigje

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka folur për bllokimin e Rinasit për të cilën tha se greva e kontrollorëve është duke cënuar sigurinë kombëtare dhe ndërkombëtare.

Ndërkohë më tej, Meta tha se kontrollorët kanë 10 muaj që kërkojnë një bisedim me autoritetet për të folur për shqetësimet e tyre, por kërkesa e tyre nuk është marrë parasysh.

Meta:

Ndaj qytetarëve vendas dhe të huaj, cënon dhe sigurinë ndërkombëtare dhe jo vetëm kombëtare. Është një mesazh i gabuar dhe lënie nervash nga të dyja palët. Prej më shumë se 10 muajsh ka ngritur pretendimet e saj jo vetëm ndaj ministrisë, por edhe autoriteteve të aviacionit dhe institucioneve ndërkombëtare për të gjitha arsyet sepe është dhe hapësirë e NATO-s dhe nuk ka pasur asnjëherë dialog me sindikatën e tyre dhe institucioneve.

Duke parë problematikën pa zgjedhje i kam pritur në takim një përfaqësi të tyre dhe është bërë e  publike, ata nënvizuaqn faktin se të drejtat ishin cënuar. Kundërshtonin pezullimin e të drejtave të cënuara .

Prej më shumë se 10 muajsh nuk kishin marrë asnjë përgjigje dhe askush nuk ishte përgjigjur. Pas këtij takimi i kemi dërguar shkresë, ministres dhe kryeministrit si dhe duke vënë në djeni partnerët tanë ndërkombëtarë pasi mund të përmbajë rrezik për sigurinë.

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (55%, 12,521 Votes)
  • PS (28%, 6,309 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 2,024 Votes)
  • LSI (5%, 1,131 Votes)
  • Të tjera (4%, 938 Votes)

Total Voters: 22,923

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.