Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëShëndetiTe FunditTe Gjitha

“Bindet” Trump, pranon të bëjë testin e Koronavirusit. Mjekët i kanë matur temperaturën dhe ai ndihet…

Presidenti amerikan Donald Trump ka bërë testin e Koronavirusit.

Lajmin e bëri të ditur vetë Trump ditën e sotme duke u shprehur se e ka bërë testin dhe po pret rezultatet

“Fox News” raporton se Trump tha se mjekët i kishin matur temperaturën dhe ai ndihet shumë mirë.

Temperatura i është matur edhe personave që janë pjesë e stafit të Presidentit Trump.

Pas përhapjes së Koronavirusit, presidenti Donald Trump shpalli dje emergjencën kombëtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Disa shtete amerikane kanë ndërmarrë masa për të frenuar përhapjen e virusit duke ndaluar tubimet, aktivitetet sportive dhe mbylljen e shkollave. Tre ditë më parë, SHBA ndaloi edhe fluturimet me Europë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close