Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Edhe vitin që vjen do të ketë shumë të vdèkur”, parashikimi i Bill Gates: Ja kur do të marrë fund pandemia

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, i cili po financon krijimin e një vaksine anti-Covid, parashikon se virusi do të jetë në qarkullim edhe vitin e ardhshëm.

“Edhe vitin që vjen do të ketë shumë të vdèkur dhe në vitin 2022 pandemia do të marrë fund. Lajmi i mirë është se kemi disa vaksina premtuese të cilat mund të autorizohen për përdorim. Pres që 2-3 prej tyre të funksionojnë”, tha Gates.

Lidhur me sjelljen e SHBA me vaksinës, Gates deklaron se “SHBA-të janë kontradiktore, pasi për kërkime kanë më shumë para të bëra bashkë, por nuk janë vënë në lëvizje. Unë shpresoj që kjo administratë apo tjetra që do të vijë, ti kushtojë më shumë kohë prodhimit të vaksinës”.

Po ashtu, ai akuzoi administratën e Donald Trump, se nuk bashkëpunon me Organizatën Botërore të Shëndetësisë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *