AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Berisha nuk ndryshon qëndrim: Marrëveshja me Ramën ishte e shkëlqyer

Ish-kryeministri Berisha ka deklaruar në lidhje me marrëveshjen e Bashës dhe Ramës se marrëveshja ishte e shkëlqyer. Berisha kështu i ka qëndruar idesë së tij që e kishte artikuluar edhe para zgjedhjeve duke thënë se Basha kishte dalë i fituar nga pakti.

Por Berisha shtoi se Basha nuk e shiti mirë marrëveshjen, ndërsa Rama mori benefitet.

“Në rrafshin politik ajo ishte një fitore e shkëlqyer, ishte fitore e shkëlqyer e Lulzim Bashës sepse të arrijë që t’ja rrëzojë gjysmën e qeverisë  ishte dhe një fitore në rrafshin ndërkombëtër se çadra kishte të drejtë, nga ana tjetër Rama shpëtoi veten e vet, shpëtoi lëkurën e tij”, tha Berisha. (B.H/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *