Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

BE ndërmerr nismën e rëndësishme, vendos të mbledhë 7.5 miliard euro për gjetjen e vaksinës kundër Covid-19

Situata pandemike në Europë ka bërë që liderët e BE-së të mblidhen për gjetjen sa më shpejt të një vaksine. Koronavirusi la në kontinent mijëra humbje jete dhe shunë të prekur. Që nga dita e shpalljes   pandemi globale nga OBSH vijojnë kërkimet për gjetjen e një vaksine por pa rezultat deri më tani.

Liderët e BE-së do të zhvillojnë ditën e hënë me datë 4 maj një video-konferëncë për një nismë shumë të rëndësishme.

Kjo nismë bëhet për shpejtimin e e kërkimeve për gjetjen e një vaksine kundër Covid-19.

BE i ka vënë synim vetes të mbledhë miliarda euro madje duke caktuar edhe objektivin prej 7.5 miliard euro.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *