Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Batalioni shqiptar në Stamboll më 1890, poblikohen pamjet e rralla

Faqja e “ottomanarchive” (arkivat osmane), në Instagram, e cila poston kryesisht pamje dhe dokumenta të kontekstit historik, ka publikuar një foto të përfaqësuesve të batalionit shqiptar të Perandorisë Osmane në Stamboll.

Pamja daton në vitin 1890 ndërsa në foto duken 6 burra, me veshje ushtarake. Njëri prej tyre mban flamurin përfaqësues të batalionit dhe pesë të tjerët, pushkët me bajonetë.

Përkrah fotos në postim shkruhet: Regjimenti Shqiptar Otoman, Stamboll, 1890. Batalioni osman shqiptar në Stamboll, 1890.

 

View this post on Instagram

 

Osmanlı Arnavut Alayı, İstanbul, 1890’lar. Ottoman Albanian Battalion in Istanbul, 1890’s.

A post shared by Ottoman Imperial Archives (@ottomanarchive) on

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *