Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Basha thirrje të rinjve: Derdhuni sot në shesh, koronavirusi asgjë para Ramavirusit (përplaset me gazetaren)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë thirrje kryesisht të rinjve që të derdhen në shesh deri në darkë kundër Edi Ramës të cilin e quan bándit. Basha tha se Ramavirùsi është më i rrezíkshëm se korónavirusi, ndërsa u përgjigj pyetjes së një gazetareje e cila e pyeti se ku ishte kur u shemb Teatri sot në mengjes dhe para disa minutave kur u dhunuan të rinjtë në bulevard.

“Asgjë nuk është më shumë se Ramùvirusi, nuk është korónavirusi më i rrezíkshëm se Ramavirùsi. Ju bëj thirrje qytetarëve të Tiranës dhe të gjithë shqiptarëve, të rinjve sidomos të derdhen në shesh sot në deri në mbrëmje kundër këtij bánditi.

Kush ishte duzhur, ti ishe, ka edhe gazetarë që kanë ardhur këtu të bëjnë opozitën e opozitës. Flamur Noka kur u dhùnua ku ishe ti? E gjithë opozita ishte aty. Tani kur u dhùnuan të rinjtë isha rrugës për këtu”, tha Basha.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *