Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Basha ‘elektrizon’ kuksianët: Vota për numrin 9, është votë për heqjen e traut dhe çdo pengesë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim elektoral në qytetin e Kukësit pranë tunelit të Kalimashit. Basha u premtoi kuksianëve se pas 25 Prillit trau që ndan Shqipërinë me Kosovën nuk do të ekzistojë më.

“Shikojeni edhe tre javë këtë tra. Më 25 prill Shqipëria voton ndryshimin. Kukësi voton ndryshimin dhe ndryshimi i parë për çdo shqiptar nga Konispoli në Podujevë do të jetë heqja e traut. Nuk ka kaluar shumë kohë nga ai moment që na i mbushi zemrat me një besim si qytetarë të një kombi që ndërtoi tunelin më të gjatë në Ballkan dhe lidhi Shqipërinë me Kosovën. Vota për nr 9 është vota për heqjen e traut dhe çdo pengese,” tha Basha.

(R.G.Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (54%, 9,947 Votes)
  • PS (28%, 5,136 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 1,630 Votes)
  • LSI (5%, 927 Votes)
  • Të tjera (4%, 736 Votes)

Total Voters: 18,376

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.